0

رپورتاژ

تحصیل در المان یا کانادا یا کشورهای دیگر اروپایی

آگوست 22, 2020 در 6:54 ق.ظ توسط

 

تحصیل در کشورهای دیگر به خصوص کشورهای اروپایی از مهم ترین اهداف دانشجویان ایرانی است. اما برای تحصیل در بسیاری از کشورها شما نیاز به مدرک معتبر زبان دارید تا بتوانید از این کشورها پذیرش تحصیلی دریافت کنید. برای تحصیل در آلمان بهتر است زبان آلمانی بدانید و مدرک زبان آلمانی داشته باشید زیرا هرچند که تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این کشور امکان پذیر است اما زیرا عموما دانشگاه ای رایگان آلمان عموما به زبان آلمانی تدریس می کنند و چنانچه قصد دارید به صورت رایگان در آلمان تحصیل کنید باید به این زبان مسلط باشید.

جالب است بدانید بهترین دانشگاه های آلمان در لیست بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند و عموم رشته ها در آنها به زبان آلمانی تدریس می شود همچنین برای اینکه در این کشور کار مناسبی پیدا کنید تا با آن بتوانید هزینه های تحصیل و زندگی خود را بپردازید لازم است حداقل مدرک B1 زبان آلمانی را داشته باشید و بتوانید به این زبان تکلم کنید.

اما قبل از اینکه پذیرش تحصیلی برای تحصیل در کشور آلمان را بگیرید و بتوانید ویزای تحصیلی برای مسافرت به این کشور را از سفارت آلمان اخذ نمایید لازم است در یک جلسه مصاحبه در سفارت آلمان شرکت کنید. باید توجه داشته باشید که پذیرش شما به چه زبانی است به عنوان مثال اگر پذیرش به زبان آلمانی دارید با آفیسر به زبان آلمانی یا اگر قرار است با زبان انگلیسی پذیرش شوید باید با آفیسر به زبان انگلیسی صحبت کنید. اصلا استرس نداشته باشید. اصلا نیازی نیست که شما به این زبان مانند زبان مادری صحبت کنید. همین که بتوانید خود را معرفی کرده و انگیزه ی خود را از تحصیل در رشته و دانشگاه پذیرش گرفته شده را بیان کنید کافیست.

لازم به ذکر است که شرط مصاحبه و اخذ ویزای تحصیلی داشتن مدرک B2  زبان آلمانی یا آیلس با حداقل نمره ۶٫۵ یا مدرک تافل با نمره ۸۰ تا ۱۰۰ می باشد.

یکی از مزایای عالی تحصیل در اتریش عدم نیاز به مدرک زبان است. به این معنی که به دلیل نیازمند بودن مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در این کشور، در صورتی که این مدرک را در کشور خود نیز اخذ ننموده باشید می توانید با کلاس ها و دوره های زبان آلمانی که در این کشور برگزار می شود به راحتی مدرک خود را دریافت نموده و به دانشگاه مربوطه ارائه دهید.

البته یک استثنا هم در این مورد وجود دارد و آن اینکه برای پذیرش در برخی رشته های دانشگاهی کشور اتریش فرد باید در آزمون ورودی مخصوص با زبان آلمانی شرکت نماید.

زبان تدریس در دانشگاه های اتریش زبان آلمانی است، لذا افراد متقاضی ورود به این مراکز آموزش عالی باید مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1 داشته باشند.

و یا اینکه بدون داشتن این مدرک جهت ادامه تحصیل در اتریش اقدام کرده و قبل از ورود به دانشگاه، به یادگیری این زبان در کالج های این کشور بپردازد.

برای تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس داشتن مدرک پیش دانشگاهی ( ۱۲سال تحصیل در دوران دبیرستان) الزامی بوده و داشتن مدرک زبان از ضروریات پذیرش می باشد.

تحصیل در کانادا

TOEFL

آزمون تافل توانایی ارتباط به زبان انگلیسی را از طریق چهار مهارت “گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن” اندازه می گیرد و مختص افرادی است که قصد تحصیل در کانادا یا کار را در مناطق انگلیسی زبان دارند. برای گذراندن آزمون TOEFL می بایست قبل از زمان برگزاری آن از طریق سایت ETS ثبت نام کنید.

GRE

آزمون نمرات تحصیلات تکمیلی (GRE) توسط موسسه ی ETS برای سنجش مهارت های زبانی، استدلال کمّی، تفکر انتقادی و نوشتار تحلیلی تنظیم شده است که این مهارت ها مختص هیچ رشته ی خاصی نیستند. نمرات این آزمون استاندارد شده به دانشکده های تحصیلات تکمیلی، بازرگانی یا حرفه ای یا هر دپارتمان یا بخشی از دانشکده کمک می کند تا میزان پتانسیل پیشرفت را در دانشجویان آینده ی خود دریابند. بسته به رشته ی تحصیلی، دانشگاه ها ممکن است از دانشجو بخواهند یا به او پیشنهاد بدهند که آزمون عمومی (GRE-General) یا آزمون موضوعی (GRE-Subject) و یا هر دو را پشت سر بگذارد. مؤسسات غیر معتبر که توسط هیئت مدیره ی GRE تأیید شده اند نیز می توانند نمرات متقاضیان را دریافت کنند.

تحصیل در اتریش

GMAT

آزمون پذیرش مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد (GMAT) یک آزمون استاندارد شده برای مشتاقانMBA (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی) می باشد. این آزمون بمنظور سنجش توان بالقوه ی دانشجویان از طریق ارزیابی ریاضیات، درک لغات و نوشتار تحلیلی در آن ها، طراحی شده است. آزمون GMAT که در ابتدا برای استفاده ی مؤسسات/دانشگاه های آمریکا که ارائه دهنده ی برنامه های مدیریت و تجارت هستند آماده شده بود، اکنون به عنوان معیاری برای اختصاص پذیرش به دانشجویان، در سطح جهانی و توسط بیش از ۱۷۰۰ مؤسسه/دانشگاه استفاده می شود.

آزمون GMAT توسط Pearson Vue از طرف شورای پذیرش مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد (GMAC) طراحی شده و اجرا می شود. این Pearson Vue است که نمرات آزمون را به اطلاع دانشگاه ها و مؤسسات می رساند.

LSAT

آزمون پذیرش دانشکده حقوق (LSAT) یک آزمون استاندارد شده ی نصفه روزه است که برای دریافت پذیرش دانشکده های حقوقِ عضو LSAC (کنسول پذیرش دانشکده های حقوق)، اکثر دانشکده های حقوق کانادا و بسیاری از دانشکده های حقوق که توسط ABA (انجمن داوطلبانه ی حقوقدانان و دانشجویان حقوق) تأیید نشده اند الزامی ست. این آزمون معیار استانداردی از مهارت های خواندن و درک لغات را فراهم می کند که دانشکده ها می توانند به عنوان یکی از چندین فاکتور برای ارزیابی متقاضیان بکار ببرند. این آزمون ۴ بار در سال در صدها مکان در دنیا برگزار می شود.

آزمون LSAT برای سنجش مهارت هایی طراحی شده است که برای موفقیت در دانشکده ی حقوق الزامی بنظر می رسند: خواندن و درک متون پیچیده همراه با دقت و بینش، سازماندهی و مدیریت اطلاعات و توانایی استنتاج منطقی از آن اطلاعات، توانایی تفکر به شیوه ی انتقادی، و تحلیل و ارزیابی استدلال ها و برهان های افراد.

تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس مستلزم یک سری شرایط است که از جمله ی آن داشتن مدرک زبان فرانسوی است. تدریس در دانشگاههای فرانسه در مقطع لیسانس اکثرا به زبان فرانسوی است و شما برای تحصیل در فرانسه الزاما باید زبان فرانسوی را مسلط بوده و مدرک آن را داشته باشید.

دانشجویان فارغ التحصیل از مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای این مقطع در فرانسه در زمینه ای رشته ای که تحصیل کرده اند و یا رشته ای مرتبط با آن اقدام نمایند. تسلط داشتن به زبان فرانسوی در گرفتن پذیرش در این مقطع از اهمیت بالایی برخوردار است فرد متقاضی باید در امتحان TCF شرکت کرده که معمولا در سفارت برگزار می شود و برای مشخص شدن سطح زبان فرد متقاضی است. حداقل نمره ی قبولی در این آزمون باید تا سطح ۲ باشد.

شرایط تحصیل در ترکیه به این صورت است که تحصیل در برخی رشته های تحصیلی به یک زبان خاص تدریس می شود که زبان تحصیل شما به رشته ی تحصیلی‌تان وابسته است. یکی از شرایط اخذ پذیرش دانشجوهای بین المللی در کشور ترکیه دارا بودن مدرک دیپلم دوره ی دبیرستان و همچنین اخذ نمره ی قبولی در آزمون ورودی به دانشگاه است. لازم به ذکر است که آزمون ورودی هر دانشگاه به طور جدا برگزار شده و شرایط سنی ندارد تنها شرط موجود داشتن مدرک دیپلم است.

تحصیل در ترکیه به زبان‌های ترکی و انگلیسی امکان‌پذیر است. اما برای علاقمندان به ادامه تحصیل در کشورهایی چون آلمان، این امکان وجود دارد که دوره‌های زبان تا سطح B2 زبان آلمانی گذرانده شده و مدرک آن در کشور ترکیه دریافت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

جلوگیری از اسپم *