3

رپورتاژ

پنل اس ام اس

مهر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۳۹ ب.ظ توسط

پنل اس ام اس

ایمیل های ارسالی یا مورد بازدید قرار نمی گیرد یا دریافت کننده ها با نشانه دار کردنشان به عنوان اسپم خود را از شرشان راحت می کنند، تبلیغات گران قیمت تلویزیونی و رادیویی که شروع می شوند شنوندگان و بینندگان یا صدای گیرنده هایشان را می بندند یا کانال و طول موج را عوض می کنند، تبلیغات پستی مستقیم هم در نهایت سر از بخش Trash (زباله) صندوق پستی کاربران در می آوردند. حتی ارزشمندترین نوع پروموشن ها هم در صورتی که توجهی بهشان نشود جز هدر دادن وقت و انرژی نیستند.

پروموشن آگاهانه

برای دسترسی پیدا کردن به مشتریان خود از پیامک (پیام‌های متنی) یا اس ام اس استفاده کنید! ارسال پروموشن ها از طریق پنل اس ام اس تمام عوامل “مزاحم” را حذف کرده و می توان تضمین داد که دریافت کننده پیام به پیام شما توجه خواهد کرد. به واقع، نرخ بازشوندگی پیام های متنی به نرخ باورنکردنی ۹۹% می رسد، به نحوی که ۹۰% این پیام ها ظرف ۳ دقیقه از زمان تحویل شدن باز می شوند. هیچ کانال بازاریابی دیگری را نمی توان پیدا کرد که نرخ مشارکت آن حتی اندکی شبیه بازاریابی اس ام اسی باشد. افزون بر این، پیام های متنی به سرعت در حال بدل شده به ابزار مورد استفاده ارتباطی مردم هستند – چه در حوزه بیزنس و چه تفریح و اوقات فراغت. مشتریان شما همین الان هم از اس ام اس برای حرف زدن با هم استفاده می کنند، پس چرا شما از این غافله عقب بمانید؟

نتایجی که برای بیزنس خرده فروشی نیاز دارید

به ازای پرداخت مبلغی بسیار اندک می توانید از ابزار بسیار قدرتمند و مقرون به صرفه اس ام اس بهره بگیرید. تقریبا با هزینه ای برابر و بلکه کمتر  از ایمیل و بسیار ارزان تر از سایر انواع کانال های بازاریابی، اس ام اس مقرن به صرفه ترین ابزار را برای
خرده فروشان در اختیار گذارده است. علاوه بر افزایش بازخرید پروموشن – آنگونه که در یک مطالعه نیز نشان داده شده است نرخ بازخرید کوپن های موبایلی ده برابر بیشتر از نرخ بازخرید تبلیغات روزنامه ها یا ایمیلی است-کمپین های اس ام اسی در زمینه افزایش مشارکت کلی مشتریان موفق هستند. به واقع، مشتریانی که بخشی از کمپین اس ام اسی خرده فروشان می باشند، به نسبت همتایانشان که عضویتی در چنین کمپین هایی ندارند ارزش تمام عمر بیشتری را نشان می دهند.شما نیز برای سرعت بخشیدن به کمپین پروموشن های خود و باقی بخش های کسب و کارتان به عضویت  بازاریابی اس ام اسی دربیایید….!


آیا شیوه بازاریابی مورد استفاده تان قدیمی است؟

تا سال ها خرده فروشان برای تبلیغ پروموشن های خود به کانال های سنتی اتکا داشتند؛ نتیحه نیز حجم وسیعی از پیام هایی بود که در میان محتوای تولیدی سایر رقبا اغلب گم و گور میشد. دریافت کنندگان ایمیل در معرض کوهی از پیام های روزانه قرار دارند و برای مدیریت اینباکس های خود تا حد زیادی به انواع فیلترهای اسپم متکی هستند.
فاکتورهایی که یاد شد ۲۲% از نرخ بازشوندگی ایمیل را موجب شده اند، نرخی که در قیاس با زمان و تلاش های صرف شده در قالب کمپین های بازاریابی ایمیلی واقعا ناچیز است. تبلیغات رادیویی و تلویزیونی هم گران قیمت بوده و  هم موقع توقف پخش برنامه های عادی وقتی پخش می شوند مورد بی توجهی قرار می گیرند. تبلیغات پستی مستقیم گم و گور می شوند،  و افزون بر این به محیط زیست فشار وارد می آورند، نرخ بازشوندگی شان هم بین ۲ الی ۵% است. هیچ یک از این کانال های قدیمی برای دسترسی خرده فروشان به مشتریانشان موثر نیستند؛ لازم است بدنبال روش های جدید و به روز باشند.


جریان کاری بازاریابی ایمیلی


پیام متنی ابزار مدرن دسترسی به مخاطبان

با ارسال پیامک صرفنظر از مکانی که دریافت کنندگان پیامها حضور دارند به آنها دسترسی دارید و اگر از قضا بیرون بودند و حوالی مغازه یا فروشگاه شما، امکانش هست برای خرید حضوری هم سراغتان بیایند! فوریت و صمیمیت پیام های متنی غیرقابل باور است.

بالاتر از این ها، پیام متنی ابزار ساده ای است-با استفاده از پلت فورم های آماده پیام متنی می توانید صرف نظر از ابزار الکترونیکی و مکان جغرافیایی خود به پنل کاربری تان متصل شوید. پیام خود را ساخته، فهرست تماس هایی که خواستار دریافت پیام هستند را بارگذاری کرده و اقدام به ارسال پیام کنید.

تمام شد، به همین راحتی! افرادی که خواستار دریافت پیام های متنی از طرف شما هستند را وی آی پی در نظر گرفته و برایشان هشدارها، اعلان های فروش و سایر اعلان های مشابه را ارسال کنیدو شاهد این مسئله خواهید بود که وفاداری این افراد همگام با رشد برند شما محکم تر می شود.


جریان کاری بازاریابی اس ام اسی  

 

این امر ثابت شده است که بازاریابی اس ام اسی، روشی کاملا موثر در قالب بازاریابی بیزنسی است. این روش که بدان با عنوان بازاریابی پیام های متنی هم ارجاع می شود، احتمالا ارزان ترین،  بهینه ترین، مقرون به صرفه ترین، و روش ارتباطی سریع موبایلی است. مشتریان جهت دریافت آیتم های خاصی ثبت نام کرده و در مقابل، خدمات اختصاصی را در قالب اس ام اس دریافت می کنند. محبوبیت، قدرت و اثرگذاری بازاریابی موبایلی را نمی توان نادیده گرفت. افزون بر اس ام اس، استفاده از گوشی های هوشمند نیز به سرعت در حال گسترش یافتن می باشد به نحوی که می رود تا تبدیل به ابزاری رایج در میان تمام مصرف کنندگان دیجیتال شود. برای حدود ۸۰ درصد از افراد، گوشی های هوشمند حکم ابزار اولیه برای جستجو در اینترنت را دارد.

به چه دلیلی صاحبان کسب و کارهای کوچک باید در بازاریابی اس ام اسی خود از ارسال پیام متنی استفاده کنند؟

حال که با کل مفهوم پروموشن اس ام اسی کاملا آشنا شده اید، در این مطلب چند دلیل برای لزوم استفاده از بازاریابی پیام متنی در کسب و کار  توسط صاحبان کسب و کارهای کوچک را بیان می داریم. این دلایل عبارتند از:

مکان یابی برای برند

هویت برند شما توسط فعالیت های بیزنسی تان تعریف می شود. کاری کنید مشتریانتان مشتاق به تست کردن روش های جدید و راحت برای برقراری ارتباط میان خود و شما باشند. با بهره گرفتن از اس ام اس، خود را پیشاپیش رقبایتان قرار بدهید. مشتریان برندهایی را دوست داشته و قدردانشان هستند که بهره زیرکانه از فناوری ببرند و تلاششان جهت همپا بودن با روندهای نوظهور باشد.

نرخ های تبدیلی بالا

نرخ های بالای موفقیت پیام های متنی و نیز مقرون به صرفه بودنشان به عنوان شیوه بازاریابی، باعث شده تا این روش ابزاری ارزشمند در اختیارتان باشد. به طور متوسط، پیام های متنی دارای نرخ تبدیلی حدود ۸ درصد هستند که به طور قابل ملاحظه ای بالاتر از نرخ تبدیل ایمیل (۱٫۷ درصد) می باشد.

نرخ بازشوندگی

بسیاری از افراد یک دوجین از ایمیل های داخل صندوق دریافتشان را اصلا مطالعه نمی کنند، چیزی که در خصوص پیام های متنی برعکس است. در واقع، ۹۸ درصد از کاربران گوشی های همراه ظرف سه دقیقه از دریافت پیام متنی نسبت به باز کردن آن اقدام می کنند که درباره ایمیل قطعا چنین مسئله ای رخ نمی دهد.

سریع و موجز

مطمئنا زمان و فضا برای تهیه کردن و فرستادن پیام های موجزتر و کوتاه تر یا ایمیل های طولانی تر ۵۰۰ کلمه ای هست، اما در بیشتر موارد پیام های متنی دسته اول ترجیح دارد. اگر فرض را بر این بگذاریم که هدف شما از استفاده از پروموشن اس ام اسی فقط ارائه دادن پیام های حساس به زمان، سریع و خلاصه برای مشتریانتان باشد، پیام متنی بهترین ابزار موجود است.

مقرون به صرفگی

چه نوع ابزار بازاریابی ارزان تر از ارسال متن می باشد؟ ارسال مودن اس ام اس بوسیله سرویس پیام متنی به طور متوسط کمتر از ۰٫۰۵ دلار هزینه دارد اما البته، این مسئله بستگی به مکان زندگی شما و ارائه دهنده خدمات بازاریابی اس ام اسی دارد که از او خدمات می گیرید. به طور کل این روش بازاریابی به آن اندازه که فکر می کنید پرهزینه نیست.

نکاتی در مورد بازاریابی پیام های متنی جهت بیزنس های کوچک

بی شک پیام متنی می تواند برای تمام بیزنس ها در تمام اشکال و اندازه موفقیت بسیاری در پی داشته باشد. اما بیزنس های کوچک می توانند بیشتر از این و حداکثر منفعت را از ناحیه بهره گیری از استراتژی تبلیغات اس ام اسی کسب نمایند. در این مطلب چند نکته را خدمت خوانندگان عرض می کنیم تا بیزنس شما بیشترین منفعت را از روش بازاریابی پیام های متنی ببرد.

به قواعد رایج پایبند بوده و دنبال کسب اجازه از مشتریان باشید

اتحادیه صنعت ارتباطات ماهواره ای (CTIA) بازاریابی اس ام اسی را در ایالات متحده مدیریت می کند. پلت فورم هایی که این نوع بازاریابی را عرضه می دارند از ترویج خشونت یا استفاده از مواد غیرقانونی منع شده اند. نهاد مزبور همچنین رواج دادن سخنان نفرت آمیز، ترویح پورنوگرافی یا استفاده از زبان کفر آمیز را منع ساخته است. همچنین، پیش از اینکه اقدام به ارسال پیام های تبلیغی برای مشتریان خود کنید، باید از آنها اجازه بگیرید. اگر از نظر مشتریان ارسال پیام ازطرف شما نقض حریم شخصی شان باشد، ممکن است عواقب قضایی برایتان بدنبال داشته باشد. در این صورت به جای آنکه اعتماد مشتریان را کسب کنید، آنرا از دست خواهید داد.

تهیه کردن پیامی با کیفیت

تهیه کردن پیامک بازاریابی باکیفیت کار راحتی است، اما اگر هدفتان تهیه کردن با کیفیت ترین پیام موجود باشد، برخی اصول ابتدایی هست که باید رعایت کنید. در پیام های اولیه ای که ارسال می کنید، ابتدا حتما نام کسب و کارتان را هم ذکر کنید.   از زبانی ساده بهره بگیرید. تا جاییکه امکان داشته باشد، سعی کنید تا از استفاده از اختصارات یا هر نوع زبان مبهمی پرهیز نمایید. در پیام خود به اصل ماجرا اشاره کنید و حتما به نوعی پیام را بنویسید که واکنش مشتریان را برانگیزد.

بسامد ارسال پیام درستی را انتخاب کنید.

برای تعیین بسامد پیام هایی که قصد ارسالش را دارید با یک متخصص بازاریابی مشورت کنید. نباید بی حد و حساب برای مشتریان خود پیام بفرستید. زیرا اگر این کار را کنید به زودی مشتریان از دریافت پیام های کسب و کار شما انصراف می دهند. به علاوه در پیام های خود مداومت داشته باشید و مشتریان را نادیده نگیرید. سعی کنید حتما حد وسط معقولانه برای ارسال تعداد قابل قبول پیام را پیدا کنید.

 

از آنجایی که اگر روی هرچیزی وقت و هزینه‌ی خود را سرمایه گذاری کنید باید دلایل ان را هم بفهمید، این موضوع کاملاً طبیعی است که شما خواستار فهمیدن این موضوع باشید که بازاریابی پیامکی چطور به کسب و کارتان کمک می کند و چه مدت طول می کشد تا در درآمد و وسود شما تاثیر بگذارد و همچنین بازگشت سرمایه در این سرمایه گذاری به چه صورت است.

در فهرست زیر ما مواردی را برای شما گرد آوری کرده ایم تا شما دریابید بازاریابی پیامکی چه کمک هایی می تواند به تجارت شما بکند و از چه راهی رسیدن شما به اهدافتان را ساده تر می کند.

شخصی بودن این ارتباط

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از پنل اس ام اس این است که مشتری و مخاطب شما پیامهایتان را به صورت مستقیم و بدون واسطه دریافت می کند و این بدان معناست که شما به آن دسته از مشتریانی که مخاطب واقعی شما هستند، دسترسی آسانی دارید. همانطور که خصوصیات مشتریان خود را به دست می آورید، می توانید با سوال هایی کمی شخصی تر بسیاری از جزئیات بیشتر را دریابید تا حتی پیامک خود را نیز کارامد تر و مناسب تر کنید.

این کار شما در وجود مشتری هایتان این حس را به وجود می اورد که انگار شما با خود آن ها صحبت کرده اید و این پیامک مخاطب خاص دارد و عمومی نیست، که در نتیجه سبب به وجود آمدن این حس می شود که برند شما برای مشتریان خود ارزش بالایی قائل است. ارسال یک پیامک عمومی که هیچگونه مخاطب خاصی ندارد این احتمال را به شدت افزایش می دهد که پیام شما پیش از اینکه باز شده و خوانده شود، توسط گیرنده حذف شده و بدتر از آن با تکرار این کار عضویت خود را از کمپین شما لغو کرده و حتی ممکن است از برند شما دیگر هیچ خریدی را انجام ندهد. با شخصی کردن و انحصاری کردن متن اس ام اس ها، تبلیغات و بازاریابی خود را از میان حجم بالایی از پیامک هایی که مشتریانتان هر روزه دریافت می کنند، متمایز کنید و برای آن ها یک تجربه خاص از برند خود بسازید. همینطور که مشتریان شما احساس می کنند شما برای ان ها ارزش و جایگاه ویژه ای قائل هستید، شروع به انجام خرید های خود از برند شما می کنند و ممکن است برند شما و خرید کردن از شما را به شرکت ها و برند های دیگر موجود در بازار ترجیح بدهند.

پیام های خود را کارآمد کنید

از سرویس های پیامکی می توان صرف نظر از این موضوع که مشتریان شما در چه کمپینی از دنیای تبلیغات و بازاریابی شما عضو هستند، برای یادآوری وقت ملاقات دکتر، یادآوری رویدادهای مهم و بسیاری از یادآوری های دیگر مورد استفاده قرار بگیرند تا پیامک های شما بسیار کارآمد و مفید به نظر برسند. هرچقدر در آسان کردن زندگی و کارهای روزمره ی مشتریان خود نقش داشته باشید و هرقدر بیشتر در صرفه جویی زمان به آن ها کمک کنید، رابطه تان باآن ها بهتر خواهد بود.

با نشان دادن کمی ارزش و احترام نسبت به مشتریان خود، آن ها را مشتاق می کنید تا خریدشان از برند شما را تکرار کنند و این احترامی که برای ان ها در نظر گرفته اید برایشان بسیار لذت بخش بوده ترغیب کننده ی خرید های آتی و چندباره ی ان ها از شما خواهد شد. ارسال پیامک هایی که به منظور یادآوری یک قرار ملاقات (وقت دیدن پزشک) برای مشتریان، این موقعیت را برای آن ها به وجود می اورد تا در صورت نیاز قرار ملاقات خود را لغو یا به زمان دیگری موکول کنند. این موقعیت برای شما این فرصت را فراهم می کند تا در آخرین لحظه ها قرار ملاقات های خالی را پر کرده و از ضرر کردن و اتلاف وقت در کسب و کارتان تا حد ممکن جلوگیری کنید. این کار مزایای استفاده از سرویس های پیامکی را بیشتر می کند تا بهتر از هر زمان دیگری اهداف تجاری خود را دنبال کنید.

یک پیشنهاد ویژه به مشتریان بدهید

یکی از اساسی ترین مزایای استفاده از سرویس های پیامکی در دنیای کسب و کار این است که شما را قادر می سازد تا با مشتریان خود مستقیماً در ارتباط باشید، به این شکل سرویس های پیامکی روشی بسیار مقرون به صرفه می شود و تاثیر قدرتمندی بر رشد تجارتتان می گذارد. مشتریان شما پیش از هرچیزی باید از مزایایی که در ازای اشتراک جزئیات و ویژگی های شخصی خود در اختیار شما می گذارند باخبر باشند تا این کار را بدون مشکل و به راحتی انجام بدهند. با پیشنهادات ویژه ای که به مشتریان خود ارائه می کنید، آن ها را ترغیب می کند تا در کانال تبلیغاتی شما بمانند. در این صورت شما قادر خواهید بود تا تعداد دقیق آن هایی را که پیام های شما را باز کرده، می خوانند و پیشنهادات شما را قبول می کنند به دست آورید و سرویس پیامکی خود را بیشتر از هر زمان دیگری کارآمد کنید. این امر به شما کمک می کند تا میزان به صرفه بودن کمپین ها و هزینه ای که صرف سرویس های پیامکی می کنید را به دست آورید و تجارت خود را رونق ببخشید.

روابطتان را بهبود ببخشید

از سرویس های پیامکی می توان به منظور انجام بسیاری از فعالیت های تجاری و تبلیغاتی استفاده کرد، از ایجاد کمپین های تبلیغاتی گرفته تا انجام نظرسنجی هایی برای ارزیابی کیفیت محصولات، از کاربردهای این ابزار قدرتمند هستند. هرچه گستره و تعداد فعالیت های خود را در زمینه ی استفاده از سرویس های پیامکی گسترش دهید، ارتباط شما با مشتریانتان قوی تر شده و بیشتر به ارتباطی که بین شما برقرار شده است عادت می کنند و آشنا می شوند. شما می توانید از سرویس های پیامکی به عنوان راحت ترین و مناسب ترین راه برای گردآوری پاسخ های مشتریان است تا از این راه بتوانید پیش از هر تصمیم تجاری که می گیرید، اطلاع کافی و مناسب داشته باشید. برای مثال شما می توانید با راه اندازی یک نظر سنجی، دیدگاه مشتریان خود را درباره ی محصول یا خدمات جدیدی که قصد ارائه ی آن ها را دارید جویا شوید یا اگر در خبرگزاری ها درباره ی محصولات یا برند شما صحبتی می شود، به سرعت مشتریان خود را با خبر سازید و همچنین از تجربه ای که مشتریان با استفاده از محصولات برند شما داشته اند با خبر شوید. وقتی از بازخوردها و نظرات مشتریان خود باخبر می شوید، به راحتی درمیابید که باید چه تغییرات و بهبودی در خدمات و محصولات خود ایجاد کنید تا نه مشتریان خود را از دست دهید نه اینکه از سرعت پیشرفت و سودمندی برندتان کاسته شود.

بنا به سادگی استفاده از سرویس های پیامکی برای برقراری ارتباط با مشتریان خود، شما باید به صورت یک رابطه ی دو طرفه از ان استفاده کنید و مشتریان خود را ترغیب کنید تا به پیامک های شما پاسخ بدهند. با استفاده از یک پلتفرم مناسب برای سرویس های پیامکی خود حتی قادر خواهید بود تا این فرصت را برای مشتریان خود فراهم کنید که به شما پیامک بدهند و قرار ملاقات های خود را رزرو کنند، که این کار برای بهبود بخشیدن ارتباط مابین شما بسیار موثر خواهد بود. بجای اینکه مشتریان خود را با پیامک های نظرسنجی خود بمباران کنید، فقط برای آن دسته از مشتریانی این پیامک ها را ارسال کنید که پاسخ شما را داده اند و مایل به شرکت در نظرسنجی شما هستند، این کار به این دلیل سبب بهبود روابط شما و مشتریان شما می شود، چرا که به آن ها نشان داده اید نظرات و دیدگاهشان برای شما جایگاه بالا و ارزشی زیادی دارد.

 

 

برچسب‌ها, ,

+

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

جلوگیری از اسپم *