0

آموزشی

چگونه سیستم مک بوک را در حالت Recovery mode روشن کنیم؟

مارس 3, 2016 در 3:15 ب.ظ توسط

روشن نمودن سیستم‌های مک در حالت Recovery Mode

خوشبختانه، OS X بر روی سیستم‌های مک از آن دسته سیستم‌ عامل‌هایی محسوب نمی‌شود که مدام کاربرانش را به زحمت بیندازد و مخاطب را دست به دامان این برنامه و آن قابلیت برای خطایابی و مشکل‌گشایی از باگ‌های نرم‌افزاری موجود کند. اما به هرحال، مواردی پیش می‌آید که این سیستم‌ عامل وظیفه‌ شناس نیز کم بیاورد و کاربر خود را مجبور کند تا برای رفع مشکل پیش آمده، دستگاه خود را با استفاده از حالت Recovery Mode روشن کند. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که بهتر است از حالت Recovery Mode جز در موارد ضروری و مواقعی که مشکلاتی پایه‌ای و اساسی گریبانگیر سیستم‌های مک شده است، استفاده نشود.

ورود به وضعیت Recovery Mode بر روی سیستم‌های مک، عملیات تقریباً ساده و بدون دردسری به حساب می‌آید. احتمالاً مشکل اصلی از جایی آغاز خواهد شد که بخواهید برای مشکلی که مسبب ورود و استفاده از وضعیت Recovery Mode بوده است، راه ‌حل نتیجه‌بخشی بیابید. در ادامه‌ی این مطلب، به صورت گام به گام تشریح خواهیم کرد که چگونه قادر خواهید بود تا برای حل مشکلاتی که احتمالاً با آن‌ها روبه‌رو شده‌اید به سیستم مک خود در حالت Recovery Mode دسترسی داشته باشید.

mac book recovery
چگونه سیستم مک را در حالت Recovery Mode روشن نماییم؟

گام اول: اگر سیستم مک خود را روشن کرده‌اید، به قسمت منوی سیستم‌عامل بروید و بر روی این قسمت گزینه‌ی Restart را انتخاب نمایید.

 

گام دوم: این مرحله نیازمند دقت نظر و سرعت عمل قابل توجهی از سوی کاربر دستگاه می‌باشد، بنابراین باید خود را آماده کنید تا به محض این که سیستم شما برای ریستارت سیستم‌عامل اقدام نمود، به صورت همزمان کلیدهای R و Command را بر روی صفحه‌کلید فشار داده و نگه دارید

گام سوم: به فشار دادن و نگه داشتن همزمان کلیدهای مورد اشاره تا زمانی که موفق به مشاهده‌ی لوگوی اپل بر روی صفحه‌ نمایش شوید، ادامه دهید.

 

در صورتی که فرآیند تشریح شده در بالا را به صورت «مو ‌به ‌مو» و به درستی انجام دهید، موفق خواهید شد تا به سیستم مک خود در حالت Recovery Mode دسترسی پیدا کنید و از امکاناتی که این وضعیت در اختیارتان قرار خواهد داد برای رفع مشکل بغرنجی که با آن دست به گریبان هستید، بهره بگیرید. در صورتی که پس از انجام مراحل بالا با پنجره‌ی لاگین بر روی سیستم خود مواجه شدید و لوگوی اپل را بر روی صفحه‌ی نمایش مشاهده نکردید، احتمالاً سرعت عمل لازم را هنگام فشار دادن کلیدهای R و Command نداشته‌اید و برای رسیدن به مقصود خود مجبور خواهید بود تا گام‌های تشریح شده در بالا را مجدداً از سر بگیرید.

نکته‌ی دیگری که باید برای انجام این عملیات به آن توجه داشته باشید این مسأله است که برای دسترسی به حالت Recovery Mode بهتر است از صفحه‌ کلید و کیبورد اصلی سیستم مک خود برای این منظور استفاده کنید، چرا که در بسیاری از موارد مشاهده شده است که OS X در رابطه با فرمان‌هایی از این دست، حرف‌شنوی چندانی از صفحه‌کلیدهای متفرقه‌ی موجود نخواهد داشت. این موضوع ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که در حالت Recovery Mode سیستم مک شما به اینترنت متصل شود و به منظور خدمت‌ رسانی صحیح به مخاطب در این وضعیت، شماره‌ سریال دستگاه را برای سرورهای شرکت اپل ارسال کند. بنابراین، در این شرایط، استفاده از صفحه‌ کلید اصلی دستگاه ضروری به نظر می‌رسد.

اگر از مطالب این پست استفاده کرده اید و برایتان مفید بوده آنرا  با دیگران در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

جلوگیری از اسپم *