1

مقالات

سئو فریب است یا واقعیت ؟

آگوست 24, 2018 در 5:43 ب.ظ توسط

سئو فروشگاه اینترنتی

امروز میخوام یک داستانی را برایتان بگویم که خودم با آن بر خورد داشتم. چندین ماه پیش به نمایشگاه بین المملی که در حوزه خیلی سختی تو زمینه درب ضد سرقت بود رفتم و میخواستم با چندین غرفه در زمینه اینکه آیا اونها وبسایت دارن یا نه و یا اگر سایت دارن سئو برای سایتشون احتیاج دارن یا نه باهاشون صحبت کنم.چندین ساعت در اونجا گشتم و با افزاد زیادی آشنا شدم و حتی تراکت بعضی از شرکت ها رو هم گرفتم تا بعدا باهاشون در مورد سئو سایتشون با اونها حرف بزنم.

اکثر اونها سایت داشتن ولی سئو هرگز. خیلی از اونها اسم سئو هم به گوششون نخورده بود و با تعجب میگفتن ما تبلیغات اینترنتی نمیخواهیم . من به اونها توضیح میدادم که سئو تبلیغات اینترنتی نیست و با ادورد گوگل فرق داره. جالبه که نصفی از این آدمها هم سایت داشتن ولی هیچ اطلاعاتی در مورد سئو و بهینه سازی سایت نداشتن.

سئو

با یک غرفه ای برخورد کردم که مدیر اون شرکت آدم سن و سال داری بود و تا بهش گفتم که من کار سئو انجام میدم بدون اینکه بزاره حرف من تموم بشه به من گفت این کارها جز دروغ و فریب چیز دیگه ای نیست و کلا سئو رو به چشم یک کلاهبرداری و فریب میدونست. چرا بعضی از ما وقتی اطلاعاتی در مورد یک تکنولوژی و یک علم نداریم شروع به قضاوت میکنیم؟ امروزه بیش از ۹۰% سایتها و فروشگاه های اینترنتی به دنبال سئو برای سایت خود هستند و اینکه بتونن سایتشون رو تو اون محصولی که میفروشن تو صفحه اول گوگل بیارن و فروششون رو افزایش بدن. از طرفی با کلی افراد آشنا میشن که ممکن بود هیچ وقت اونها رو نبینن و باهاشون ارتباط نگیرن.

سئو یک علم است و باید طوری از اون استفاده کرد که کمکی باشه به سایتها برای بقا و در دید مخاطب بودن. پس چطور میشه به این علم گفت یک فریب و دروغ؟

برچسب‌ها:, , , , , ,

+

1 دیدگاه

  1. ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی

    on فوریه 8, 2020 - پاسخ

    به نظرم کاملا به سیاست شرکت بستگی داره که بخواد سئو سفید اجرا کنه یا سیاه. اما در هر دو به نظر من دروغ و فریب نیست. چون واقعا اگه انجام ندیم جای سایت ما همیشه تو صفحات اخر گوگل میمونه و دیده نمیشیم اصن

دیدگاهتان را بنویسید

جلوگیری از اسپم *